Dzień Niepodległości

W naszej szkole w ostatnim czasie odbyły się uroczystości poświęcone 104 rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości. W słowach wierszy i piosenek patriotycznych mogliśmy usłyszeć, jak była długa i ciężka droga Polski do upragnionej wolności. Od trzeciego rozbioru Polski do zakończenia I Wojny Światowej upłynęło 123 lata. Tak długo trwała niewola Polaków, którzy  mieszkali, pracowali, uczyli się na terenie zaboru rosyjskiego, pruskiego i austriackiego. Zmuszani byli do posługiwania się językiem zaborcy. Obecnie żyjemy w wolnym kraju i możemy swobodnie porozumiewać się polską mową. Zatem pielęgnujmy to, o co walczyli nasi przodkowie. Na zakończenie uczniowie klasy II zaprezentowali polski taniec narodowy – Polonez.