Dzień Patrona 2016 roku

5 marca obchodzimy 120 lecie urodzin patronki szkoły. Z tej okazji 4 marca odbył się uroczysty apel.

Uroczysty apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu szkoły, oraz podsumowano konkursy związane z tej okazji.

Oto konkursy oraz nagrodzeni:

Ogólnoszkolny konkurs - wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział „Znam Patrona mojej szkoły” - w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-6
I miejsc -  Aleksandra Sojka 5c
II miejsce -  Mateusz Jaromin 6a
III miejsce -  Natalia Przybyła 4a

Konkurs ortograficzny „Józefinka” kategoria klas 4-6
I miejsce -  Paulina Ruszczak 6b
II miejsce -  Marcel Wydra 5b i Mateusz Jaromin 6a
III miejsce -  Milena Siurda 4a

Konkurs ortograficzny „Józefinka” kategoria klas 1-3
I miejsce -  Szymon Chmielewicz 3b
II miejsce - Zuzanna Bałut 2a
III miejsce -  Sebastian Machnik 3b

Konkurs na spostrzegawczość -znajomość budynku szkoły i miejsc związanych z patronką „Sokole oko”
I miejsce - drużyna 4b - Paulina Wola i Tomasz Wojtycha
II miejsce -  drużyna 4a - Maciej Morgała i Natalia Przybyła

Nagroda zbiorowa  dla klasy, która wykazała się największą znajomością tematyki związanej z patronką – klasa 4a - nagrodę odebrała Natalia Przybyła.

Apel zakończył się krótkim występem artystycznym. Wystąpiły Karolina Jastrzębska i Aleksandra Pietrzak z klasy 6b, zaśpiewały „Modlitwę harcerską”

Po zakończeniu apelu przedstawiciele klas udali się na cmentarz parafialny by na grobie patronki złożyć wiązankę i zapalić znicze.