Szkoła Podstawowa nr 42

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Nie czekaj, spełnij swój obowiązek przez wakacjami!
Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i wypełnij formularz spisowy.
Dokonując spisu za pośrednictwem aplikacji do samospisu należy wykazać wszystkie osoby, które
w dniu 31.03.2021 r. o godzinie 24:00 mieszkały pod danym adresem. Wszystkie dodane i prawidłowo spisane osoby są zwolnione z obowiązku samospisu. Oznacza to, że osoby te nie muszą samodzielnie logować się do aplikacji spisowej, aby dokonać samospisu.
Spisanie się przez Internet daje możliwość wzięcia udziału w Loterii i wygranie atrakcyjnych nagród!
• Wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i spisz się w dogodnej dla siebie chwili
• Pobierz unikatowy kod uprawniający do udziału w Loterii
• Zgłoś go na stronie https://loteria.spis.gov.pl/.
Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w Loterii trwa do 7 lipca 2021 r. Im szybsze zgłoszenie do udziału w Loterii, tym większa szansa na wygraną!
Jeżeli nie masz dostępu do komputera/Internetu zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon lub odwiedź najbliższy urząd gminy, gdzie na czas trwania spisu, urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca do spisania się przez Internet. Stanowisko do samospisu dostępne jest również
w siedzibie Urzędu Statystycznego w Katowicach (po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem 32 77 91 233).
Jeśli nie spiszesz się przez Internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą nie możesz odmówić mu przekazania danych. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.
Możesz potwierdzić tożsamość rachmistrza spisowego, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99 lub sprawdzając na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/.
Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

 

 

 

Temat: O tym warto wiedzieć
 

 

W naszym Urzędzie Miasta Katowice działa Gminne Biuro Spisowe.
Starając się dotrzeć do największej grupy mieszkańców dodatkowo pojawiamy się w różnych miejscach naszego miasta.

W najbliższą sobotę, 26 czerwca, będziemy na Was oczekiwać podczas festynu „Przywitaj Wakacje z Sąsiadami" w Zarzeczu!
Być może wśród Waszych znajomych jest osoba, która potrzebuje pomocy by się spisać, a nie może przyjechać do centrum miasta.

Profesjonalista z Gminnego Biura Spisowego od 15:00 do 17:00 pomoże wszystkim chętnym się spisać w MDK Zarzecze!

Nie obawiaj się o swoje dane. Są bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie.

Wypełnić  formularz  spisowy można także przez Internet: spis.gov.pl.

W naszym Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Rynek 1 są specjalnie uruchomione 2 stanowiska do samospisu czynne w godzinach otwarcia naszego Urzędy.

Samospis internetowy to również prosta i bezpieczna metoda.

O kolejnych naszych spotkaniach w terenie czytaj na www.katowice.eu oraz profilu miasta na facebooku Facebook.com/Katowice.eu.

Proszę, przekaż te informację znajomym.
Do zobaczenia!

 

 

Grzegorz Kleszcz

Zastępca Gminnego Komisarza Spisowego

w Katowicach

Urząd Miasta Katowice

ul. Młyńska 4

40-098 Katowice

tel: 032 2593 256