Szkoła Podstawowa nr 42

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Badanie naukowe

Badanie naukowe

Bezpłatne szkolenia oraz losowanie bonów podarunkowych przy jednoczesnym wspieraniu procesu diagnostyki uzależnienia od mediów elektronicznych.

Badanie polega na stworzeniu pierwszej na świecie baterii testów diagnostycznych identyfikujących problem ryzyka uzależnienia od e-mediów, takich jak: komputer, telefon, Internet wśród dzieci i uczniów do 19 roku życia. Tworzymy kwestionariusze do samooceny uczniów (wersja dla dzieci w wieku 7-14 lat i młodzieży 15-19 lat), do oceny obserwacyjnej ucznia przez nauczyciela (również dwie wersje wiekowe) oraz do oceny obserwacyjnej rodziców (w trzech wersjach wiekowych: dzieci 0-6 lat, 7-14 lat i młodzieży 15-19 lat). Do tej pory w badaniach pilotażowych udział wzięło ponad 3000 uczniów, ponad 1500 nauczycieli i ponad 1000 rodziców. Grupa uczniów i nauczycieli jest już zamknięta, ale wciąż zbieramy grupę rodziców. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym badaniu.

Aby zachęcić rodziców do udziału w anonimowej ankiecie prowadzimy bezpłatne szkolenia on-line, link do szkolenia znajduje się na końcu ankiety, po wysłaniu odpowiedzi strona automatycznie przenosi na YouTube, gdzie można je w dowolnym czasie obejrzeć. Aktualnie mamy cztery tematy:

1) Bajkoterapia jako metoda wspomagania rozwoju i narzędzie wychowawcze. Rozdajemy również nasz autorski zestaw bajek terapeutycznych wspierających dzieci w przeżywaniu pandemii (w języku polskim i angielskim).

2) Profilaktyka nadużywanie e-mediów wśród dzieci i młodzieży.

3) System żetonowy.

4) Depresja młodzieńcza.

Dodatkowo KAŻDY rodzic, który wypełni ankietę, weźmie udział w losowaniu bonów o wartości 100 zł do wybranej przez siebie sieci sklepów, wystarczy, że podczas wypełniania ankiet poda swój adres mailowy. Losowanie odbędzie się 31.07.2021 r.

Istnieje także możliwość przeprowadzenia zanonimizowanej diagnozą sytuacji wśród uczniów szkoły. Po zakończeniu zbierania danych wśród uczniów przeprowadziliśmy analizę statystyczną wyników, która pozwoliła skrócić wersję dla uczniów do 35 pytań. Każda zainteresowana szkoła może nawiązać z nami współpracę celem przeprowadzenia ankiety wśród uczniów i rodziców celem stworzenia raportu. Po nawiązaniu z nami kontaktu wygenerujemy indywidualne dla danej szkoły linki.

Tymczasem, zachęcamy do rozsyłania ankiety wśród rodziców np.: z wykorzystaniem e-dziennika. Każdy z nich ma szansę wziąć udział w ciekawym i bezpłatnym webinarze oraz pomóc w stworzeniu baterii testów usprawniających system diagnozy uzależnienia od e-mediów. Zarówno Państwo, poprzez nawiązanie z nami współpracy, jak i rodzice, dzięki wypełnianiu ankiet, mogą pomóc wielu młodym osobom. Wszystkie nasze szkolenia są przygotowywane i prowadzone przez specjalistów psychologów, pedagogów i terapeutów. Jeden rodzic może wziąć udział w więcej niż jednej ankiecie, ponieważ każdorazowo oceniane są zachowania dziecka, zatem można ocenić kilkoro dzieci. Ankiety są oczywiście anonimowe i dobrowolne, a ich wypełnienie zajmuje średnio 10-20 minut. Ankiety są aktywne do 10.07.2021 r. Prosimy zwrócić uwagę, że są różne wersje wiekowe i tematyczne. Udział w webinarach nie jest obligatoryjny, dany rodzic może jedynie wypełnić ankietę klikając w dowolny link w odpowiadającej grupie wiekowej.

Na naszej stronie na Facebooku organizowane będą jeszcze inne, ciekawe i bezpłatne webinary. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

> Linki dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym 0 - 6/7 lat;

webinar BAJKOTERAPIA https://www.survio.com/survey/d/Z3P4J2U2G9M9A8X9A

webinar E-UZALEŻNIENIA https://www.survio.com/survey/d/G2M0V2C1E6J9O7M2G

webinar SYSTEM ŻETONOWY https://www.survio.com/survey/d/K4S3O1K7T1D5Q0N1Y

webinar DEPRESJA MŁODZIEŃCZA https://www.survio.com/survey/d/R4A5M4M8V7G5X2E9R

> Linki dla rodziców dzieci w wieku szkolnym 6/7 - 14 lat;

webinar BAJKOTERAPIA https://www.survio.com/survey/d/H9T6I3C5G1W3O3B6O

webinar E-UZALEŻNIENIA https://www.survio.com/survey/d/Q9R4K0A3D3G4T2A9P 

webinar SYSTEM ŻETONOWY https://www.survio.com/survey/d/W2Q5L1K6U0N0Q9I4C

webinar DEPRESJA MŁODZIEŃCZA https://www.survio.com/survey/d/K7C5I3R5J8I8A6Q9O

> Linki dla rodziców dzieci w wieku 15-19 lat;

Webinar E-UZALEŻNIENIA https://www.survio.com/survey/d/R6X3E1E1K3P9O6Y7C

webinar SYSTEM ŻETONOWY https://www.survio.com/survey/d/K4Y9C8I8A8S7Y3L1W

webinar depresja młodzieńcza https://www.survio.com/survey/d/B2F8Z5A7Z9H9R0Y7P

Linki dla NAUCZYCIELI dzieci w wieku 15-19 lat

Webinar – e-uzależnienia https://www.survio.com/survey/d/W5U3T9U2K1Y2Z9R8F

Materiały – depresja młodzieńcza https://www.survio.com/survey/d/L8C2X7B4Q3U9J3N9H