100 rocznica śmierci wielkiego pisarza Henryka Sienkiewicza

15 listopada 2016r. przypadała 100 rocznica śmierci wielkiego pisarza Henryka Sienkiewicza. Rok 2016 ogłoszono rokiem tego pisarza. Z tej okazji w naszej szkole miały miejsce różne wydarzenia...

Biblioteka szkolna  zaprosiła uczniów do wspólnej zabawy "Przerwy z Sienkiewiczem". Wyświetlano fragmenty ekranizacji powieści pisarza oraz teledyski do tych ekranizacji.Główna atrakcją był konkurs na temat życiorysu pisarza. Uczniowie odpowiadali na krótkie pytania posiłkując się życiorysem artysty wystawionym w różnych miejscach biblioteki. Dobra odpowiedź była nagradzana słodka przekąską, lub breloczkiem do kluczy.

Odbył się także konkurs "Czytanie Sienkiewicza". Przedstawiciele klas 4-6 po przeczytaniu fragmentu powieści "W pustyni i w puszczy" rozwiązywali różne zadania sprawdzające czy rozumieją przeczytany tekst.

Podsumowaniem roku Henryka Sienkieiwcza w naszej szkole było przedstawienie wykonane przez uczniów klasy VI c pod opieką Joanny Muchy i Beaty Figiel.