X Jubileuszowy Festiwal Bajek Katowice-Ostrawa

W niedzielę 9 kwietnia 2017r. członkinie Klubu Czytelniczo-Medialnego KEY- laureatki Konkursu Plastycznego na Książkę Artystyczną odwiedziły Dom Kultury Korunka w czeskiej Ostrawie, aby odebrać nagrody i dyplomy.

Na uczestników uroczystości czekała przygotowana sala  w której gospodarze zaprezentowali nagrodzone w swoich konkursach bajkowe domki. Przed uroczystością zaproszono laureatów na słodkie co nie co i herbatkę.  Dziewczyny bawiły się świetnie, zwiedzały dom kultury, i oglądały bajkowe domki.  Uroczystość  otworzył występ dziewczyn z koła tanecznego z Ostrawy.  Nagrody laureatom wręczał przedstawiciel Prezydenta Miasta Ostrawy oraz Pani Dyrektor  ostrawskiego Domu Kultury.  Laureatom z Polski dyplomy wręczała Dyrektor DK Koszutka w Katowicach. Dyplom i nagrodę odebrała Wiktoria Pietrakowska, Basią Rąg, Milena Siurda, Natalia Przybyła.  Następnie  wystąpili polscy aktorzy bawiąc wszystkich do łez.

O sukcesie dziewczynek zawiadomiliśmy wszystkich  w czasie apelu bibliotecznego w poniedziałek 10 kwietnia. W trakcie tej szkolnej uroczystości nagrodę odebrała Wiktoria Likus, która nie mogła być z nami w Ostrawie.

Dziewczyny zadowolone z tegorocznego sukcesu obiecały sobie, ze w przyszłym roku tez wezmą udział w tym konkursie.
GRATULUJEMY - JESTEŚMY  Z WAS DUMNI !!!