Dzień Włoski

Dnia 29 marca 2017 w naszej szkole odbyło się podsumowanie Dni Włoskich. Na sali gimnastycznej w ramach podróży po słonecznej Italii mogliśmy zobaczyć odwiedzane miejsca dzięki prezentacji multimedialnej i animacji podróży. O każdym z miejsc, ich historii, tradycjach i ciekawostkach opowiadali przewodnicy wycieczki, których rolę przejęli nasi uczniowie.

Widzowie, a wśród nich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście ze Stowarzyszenia Dante Alighieri, p. Marta Witek i prawdziwy Włoch – prezes tegoż stowarzyszenia p. Antonio Pischetola mieli także okazję:

• obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klas piątych i szóstych zatytułowane „Romeo i z niewielką  pomocą  przyjaciół Julia”
  • posłuchać porywającego występu trzech tenorów, w których wcielili się – p. Ania Zocłońska, p. Daniel Kaczor i p. Mariusz Wróbel
  • obejrzeć cudowny pokaz mody zaprezentowany przez uczniów klasy 3a pod kierunkiem p. Asi Ciałowicz
  • podziwiać występ naszych uroczych „kucharek” pań Agaty Mateji, Agnieszki Mołdy i Eweliny Kotarskiej, które przygotowały wspaniałą choreografię do, wciąż popularnej, piosenki Zuppa Romana opowiadającej o niewątpliwych zaletach rzymskiej zupy
  • posłuchać śpiewającego Santa Lucia weneckiego przewodnika czyli Dominika Kokoszki
  • obejrzeć typowy taniec włoski Tarantella w  wykonaniu uczennic klas piątych i szóstych
  • być na festiwalu w San Remo, na który Jury oceniało występy uczniów klas 4-6

Szkolna stołówka na uświetnienie Dni Włoskich zaserwowała uczniom spaghetti.

Od stycznia uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali projekty plastyczno- informacyjne, na których znalazły się między innymi: mapa słonecznej Italii, ilustracje i informacje na temat sławnych Włochów- zarówno postaci historycznych i współczesnych, najpiękniejszych włoskich miast, słynnych potraw włoskich. Stały się one częścią dekoracji, którą przygotowały panie Agnieszka Mołda i Ewelina Kotarska

Uczniowie z poszczególnych klas wzięli również udział w konkursie Wiedzy o Italii.

Najwięcej punktów z poszczególnych kategorii zdobyła klasa 6c, która dzięki sponsorowi- Radzie Rodziców w ramach nagrody wybierze się do restauracji McDonald's. Pozostali zwycięzcy- klasa 4a i 4b otrzymali upominki również zasponsorowane przez Radę.

Organizatorki i autorki scenariusza Dni włoskich p. Ewelina Kotarska i p. Urszula Śliwka serdecznie dziękują wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, szczególnie p. Ani Zocłońskiej za przygotowanie weneckiej gondoli, p. Mariuszowi Wróblowi za przygotowanie oprawy muzycznej, animacji podróży i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia imprezy.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim występującym.