Dzień Ziemi

25 kwietnia w naszej szkole trwały uroczyste obchody  Dnia  Ziemi. Głównym celem tej uroczystości było zwrócenie uwagi na to, że ogromnie ważne dla nas i przyszłych pokoleń jest ochrona środowiska przyrodniczego, jak i naszego najbliższego otoczenia.

W tym dniu zostały wręczone  nagrody  uczniom klas III – VI, którzy  zwyciężyli w  ekologicznych  konkursach  zorganizowanych  przez  panie: Bożenę  Kapicę. Konkursy te miały na celu wzbogacenie wiadomości w   dziedzinie   ekologii  oraz  rozwijanie wśród uczniów zainteresowań  tą  tematyką.

Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Na akademii z okazji Dnia Ziemi zorganizowane zostało również przedstawienie o tematyce ekologicznej zaprezentowane uczniom klas IV-VI, a także klas I-III oraz przedszkolakom. W przedstawieniu brali udział uczniowie klasy Vb. Zaprezentowane teksty poruszały problem rosnącego zagrożenia dla środowiska przyrodniczego na skutek nieprzemyślanych działań ludzi oraz propagowały  ekologiczny styl życia i konieczność poszanowania zasobów naturalnych Ziemi.