Terenowe warsztaty przyrodnicze

W ramach programu „Przyrodnicze Katowice” współfinansowanego przez WFOŚiGW w Katowicach i gminę Katowice a realizowanego przez edukatorów Pracowni Edukacji Żywej 15 kwietnia 2016r. uczniowie klas Ib i III a wzięli udział w terenowych warsztatach przyrodniczych.

W czasie 3 godzinnych zajęć uczniowie rozwijali swoją wiedzę przyrodniczą, rozpoznawali rosnące drzewa, szukali  nie tylko śladów zwierząt, ale i samych zwierząt– mrówek, pająków, ślimaków (m.in. winniczków, wstężyków).

Taka forma zajęć była dla uczniów wyjątkowa. Pozwaliła im spojrzeć inaczej na najbliższe otoczenie i zauważyć że las to miejsce pełne życia, w którym można odkryć różne przyrodnicze skarby a czasami  przeżyć przygodę. Zajęcia terenowe miały znaczenie nie tylko poznawcze ale i wychowawcze.