Dni Amerykańskie

9 lutego 2016 r w naszej szkole miało miejsce podsumowanie Dni amerykańskich. Impreza z udziałem uczniów klas starszych odbyła się na sali gimnastycznej.

Głównym bohaterem scenariusza przedstawienia, który napisały panie anglistki przeniósł nas najpierw do początków Stanów Zjednoczonych, opowiedział o Pielgrzymach, Indianach, zaprosił na scenę najsławniejszych amerykańskich prezydentów,  przedstawił amerykańskie gwiazdy filmu i muzyki. Dzięki krótkim filmom obejrzeliśmy historię jeansów, pierwszy lot na księżyc. Przedstawiciele klas wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Podziwialiśmy uczniów, którzy zaprezentowli nam popularny taniec amerykański Line Dance. W miniplayback show uczniowie wiernie naśladowali nasławniejszych wykonawców rocka.

Dekorację stanowiły projekty palstyczne wykonane przez uczniów poszczególnych klas. Te trzy kategorie podlegały ocenie.  Zwycięzkie klasy zdobyły nagrody ufundowane przez American Corner i Oxford University Press. Uczestnicy przedstawienia wzięli udział w warszatach językowych przygotowanych przez American Corner. Ich tematem był Nowy York.

Był również pop corn, a szkolna stołówka zaserwowała tego dnia tradycyjną zupę z czerwonej fasoli i oczywiście hamburgery. Te trochę różniły się od tradycyjnych amerykańskich tym, że miały w środku pyszny i zdrowy polski kotlet mielonyJ

Oprócz imprez tego dnia akcent amerykański pojawiał się w różnorodnych formach od listopada. Pani Mucha przygotowała prezentację multimedialną o amerykańskim święcie Thanksgiving, którą obejrzeli uczniowie starszych klas. Najmłodsi zaś poznawali początki Stanów poprzez śledzenie, dzięki filmowi Disneya, losów indiańskiej księżniczki Pocahontas.

Zapraszam do obejrzenia krótkich filmików z podsumowania Dni amerykańskich.