Program edukacyjno - profilaktyczny „Błyskotliwy pierwszak, czyli bezpieczna droga do szkoły”

15 września 2016r. odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z przedstawicielami policji na temat  „Błyskotliwy pierwszak, czyli bezpieczna droga do szkoły”.

Dzieci poznały zasady bezpiecznego pokonywania drogi do szkoły i ze szkoły do domu. Policjancji tłumaczyli podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym oraz informowali o zagrożeniach, z którymi uczniowie mogą się spotkać na drodze i w jej pobliżu. Dzieci nie tylko uważnie słuchały, ale także brały aktywny udział w zajęciach.

Dużą atrakcją dla uczestników programu było przejście z policjantkami po przejściu dla pieszych, co pozwoliło utrwalić przekazaną wiedzę, tj. zasady prawidłowego pokonywania ulicy w miejscu wyznaczonym. Pierwszoklasiści otrzymali  odblaski w kształcie radiowozu policyjnego.