Wycieczka do Kopalni Srebra

W dniu 14 listopada 2016r. klasa Vb oraz grupa dzieci z koła Młodego Odkrywcy udały się na wycieczkę do Kopalni Srebra Tarnowskich Gór oraz Skansenu Maszyn Parowych.

Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa. Z Kopalni Srebra udali się do skansenu maszyn parowych i parowozów, który znajduje sie obok wejścia do kopalni. Mogli tam podziwiać eksponaty z przełomu XIX i XX wieku.

Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją.